Spotkanie między Burnley oraz West Ham dnia 2023-11-25 15:00 na obiekcie Turf Moor - wynik 1-2

W meczu 13. kolejki Premier League, drużyna Burnley podejmowała West Ham na swoim stadionie Turf Moor. Widowisko zakończyło się zwycięstwem gości 2-1, pomimo że wynik na przerwę był remisowy 0-0. Mecz odbył się 25 listopada 2023 roku o godzinie 15:00.

Mecz pomiędzy drużynami Burnley a West Ham

W sobotę, 25 listopada 2023 roku na stadionie Turf Moor, odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Burnley a West Ham. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a emocje sięgały zenitu zarówno na trybunach, jak i na boisku.

Relacja z meczu

Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego Samuel Barrotta, obie drużyny ruszyły do walki. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice nie mogli się doczekać pierwszego gola. Mimo wielu okazji, wynik do przerwy pozostawał niezmieniony.

Po wznowieniu gry, to zespół Burnley zdołał otworzyć wynik meczu. W 49. minucie J. Rodríguez strzelił gola, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Gospodarze byli bliscy powiększenia przewagi, jednak bramkarz West Ham, świetnie się spisał, broniąc kilka groźnych sytuacji.

Emocje na stadionie sięgnęły zenitu, gdy w 86. minucie D. O'Shea doprowadził do wyrównania. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy meczu na swoją korzyść, lecz to zawodnicy West Ham okazali się skuteczniejsi. W doliczonym czasie gry, T. Souček zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla swojej drużyny, ustalając wynik meczu na 1-2.

Spotkanie obfitowało w ostre pojedynki, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Jordan Beyer otrzymał taką karę już w 32. minucie, natomiast w drużynie gości kartki obejrzały Nayef Aguerd, Edson Álvarez oraz Vladimír Coufal.

Mimo zażartej rywalizacji, zarówno gospodarze, jak i goście, zdołali zachować dyscyplinę na boisku i nie dopuścić do czerwonych kartek.

Wynik meczu okazał się korzystny dla drużyny West Ham, która musiała jednak wykazać się ogromnym zaangażowaniem, aby odnieść zwycięstwo. Następne mecze dla Burnley to starcia z Sheffield Utd, Wolves, oraz Brighton, natomiast West Ham czekają pojedynki z TSC Backa Topola, Crystal Palace i Tottenham.