West Ham kontra Liverpool, wynik meczu 2-2

W meczu 35. kolejki Premier League pomiędzy West Ham a Liverpoolem na London Stadium padł remis 2-2. Spotkanie rozegrane zostało 27 kwietnia o godzinie 11:30. Mimo prowadzenia 1-0 dla gospodarzy na przerwie, ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami po zaciętym pojedynku.

Relacja z meczu West Ham vs Liverpool

Wczorajsze starcie na London Stadium było niezwykle emocjonującym widowiskiem, które dostarczyło kibicom wiele powodów do radości i troski. Gospodarze, West Ham, podejmowali gości z Liverpoolu w ramach 35. kolejki Premier League. Sędzią głównym tego spotkania był Anthony Taylor z Anglii.

Początek meczu obfitował w intensywne akcje z obu stron, jednak to West Ham jako pierwszy objął prowadzenie. Już w 43. minucie Jarrod Bowen ustalił wynik na 1-0 po asyście Mohameda Kudusa, co sprawiło, że publiczność na stadionie oszalała z radości.

Po przerwie to drużyna Liverpoolu przejęła inicjatywę i szybko odrobiła straty. W 48. minucie Andrew Robertson strzelił gola na wagę wyrównania, co tylko nakręciło walkę o zwycięstwo. W 65. minucie Alphonse Areola wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie gościom z Liverpoolu.

West Ham nie zamierzał jednak się poddać i w końcówce meczu zdołał doprowadzić do remisu. W 77. minucie Michail Antonio świetnie podał do Jarroda Bowena, który tym razem nie dał szans bramkarzowi rywali i skutecznie wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik na 2-2.

Emocje sięgnęły zenitu w końcówce spotkania, a po obu stronach padły żółte kartki. W barwach West Ham widzieliśmy przewinienia Wataru Endo, natomiast w drużynie Liverpoolu ukarany został Alexis Mac Allister. Czerwonych kartek jednak nie zobaczyliśmy na boisku, co świadczyło o zaciętości, ale też fair play zawodników.

W rezultacie, mecz zakończył się remisem 2-2, pozostawiając kibiców z otwartymi ustami i apetytem na więcej. Kibice West Ham już teraz zacierają ręce na nadchodzące starcia z Chelsea, Luton oraz Manchester City, podczas gdy fani Liverpoolu z niecierpliwością wyczekują meczów przeciwko Tottenhamowi, Aston Villi oraz Wolves.