Na obiekcie Stamford Bridge dnia 2024-05-05 13:00 odbył się mecz pomiędzy Chelsea i West Ham zakończony wynikiem 5-0

W minioną niedzielę na Stamford Bridge odbyło się widowiskowe starcie pomiędzy drużynami Chelsea i West Ham. Mecz zakończył się imponującym zwycięstwem gospodarzy 5-0, którzy od samego początku narzucili wysokie tempo gry.

Treść relacji z meczu Chelsea vs. West Ham

W jednym z najbardziej oczekiwanych meczów kolejki 36. Premier League, na Stamford Bridge drużyna Chelsea podejmowała rywali z West Ham. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00 w pełnym słońcu, a licznie zgromadzeni kibice rozniecili atmosferę na trybunach, dopingując swoje ulubione zespoły.

Na murawę wybiegli pod okiem arbitra Andy'ego Madleya zawodnicy obu drużyn gotowi do walki o kolejne punkty w prestiżowej lidze angielskiej. Chelsea, grająca w domowych barwach, od samego początku narzuciła swój styl i tempo gry, dążąc do objęcia prowadzenia nad zmotywowanymi gośćmi z West Ham.

Pierwsza bramka padła już w 15. minucie, kiedy to przed szalejącymi fanami C. Palmer wykorzystał doskonałe podanie od N. Jacksona, wpisując się na listę strzelców i otwierając wynik spotkania na korzyść gospodarzy.

Chelsea nie zwalniała tempa i w 30. minucie to kolejny raz piłka wpadła do bramki West Ham. Tym razem to C. Gallagher popisał się precyzyjnym strzałem, podnosząc prowadzenie na 2-0 dla swojej drużyny.

Trzy minuty później fani Chelsea ponownie mieli powody do świętowania, gdy N. Madueke skutecznie wykorzystał asystę Thiago Silvy i ustalił wynik pierwszej połowy na 3-0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron Chelsea kontynuowała swoją ofensywną grę, a już w 48. minucie N. Jackson podwyższył wynik na 4-0 po asyście N. Madueke. West Ham próbowało odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była nie do przejścia.

Ostateczny cios dla gości z West Ham zadał ponownie N. Jackson w 80. minucie, zdobywając swojego drugiego gola tego dnia po zagraniu M. Caicedo, ustalając wynik meczu na 5-0 dla Chelsea.

Spotkanie zakończyło się zasłużonym triumfem gospodarzy, którzy potwierdzili swoją dominację na boisku. Mecz obfitował także w kartki - Marc Cucurella (Chelsea) oraz Angelo Ogbonna, Lucas Paquetá i Emerson Palmieri (West Ham) otrzymali żółte kartki od sędziego za ostre wejścia.

Chelsea udanie kontynuuje swoją drogę w Premier League, a najbliższe spotkania zapowiadają się interesująco. Dla West Ham to z kolei okres refleksji i szansa na poprawę w kolejnych meczach, mając przed sobą trudne starcia z Luton oraz Manchester City.