Spotkanie Newcastle - West Ham zakończone wynikiem 4-3

W emocjonującym starciu na stadionie St. James' Park drużyny Newcastle i West Ham spotkały się w ramach 30. kolejki Premier League. Mecz, który odbył się 3 dni temu, zakończył się zwycięstwem Newcastle 4-3 po widowiskowym widowisku, które dostarczyło kibicom wiele emocji. Wynik na przerwę wskazywał na minimalne prowadzenie West Ham 2-1, ale ostatecznie to gospodarze wyszli zwycięsko z tego starcia.

Relacja z meczu piłki nożnej: Newcastle - West Ham 4-3

W sobotnie popołudnie na malowniczym St. James' Park w Newcastle odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy miejscowym Newcastle a drużyną West Ham. Spotkanie to miało miejsce w ramach 30. kolejki Premier League. Sędzią głównym był Robert Jones z Anglii. Emocje sięgały zenitu, a kibice na trybunach byli świadkami prawdziwej futbolowej uczty.

Początek spotkania okazał się piorunujący dla gospodarzy. Już w 6. minucie Alexander Isak popisał się strzałem na 1-0, rozpędzając tym samym fanów Newcastle. Jednak goście szybko odpowiedzieli - w 21. minucie Michail Antonio wyrównał, asystującemu Lucasowi Paquetá.

Przez resztę pierwszej połowy to West Ham dyktował tempo gry, a ich wysiłki zostały uwieńczone bramką Mohammeda Kudusa w doliczonym czasie gry, ustalając wynik na 1-2 na korzyść gości przed przerwą.

Po wznowieniu gry to znów drużyna z Londynu zaprezentowała swoją skuteczność. W 48. minucie to Jarrod Bowen trafił do siatki, a trzy minuty później Kudus odpowiedział bramką na podanie Bowena, powiększając przewagę West Ham do 1-3.

Gdy wydawało się, że goście mają mecz pod kontrolą, Newcastle zaczęło swoją heroiczna walkę o odwrócenie losów spotkania. W 77. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Isak, a na 3-3 wyrównał Harvey Barnes w 83. minucie, będąc asystowanym przez właśnie Isaka.

Ostatnie minuty meczu przyniosły prawdziwy dramat. W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, Barnes strzelił swoją drugą bramkę, zapewniając Newcastle niezwykłe zwycięstwo 4-3. Asystę przy tej bramce zanotował Anthony Gordon.

Mecz okraszony był intensywną grą, wieloma akcjami oraz bramkami, które na pewno zadowoliły kibiców obu drużyn. Ostateczny gwizdek sędziego wyzwolił eksplozję radości wśród fanów Newcastle, którzy z pewnością jeszcze długo będą wspominać to emocjonujące starcie.

Warto także wspomnieć o kartkach - żółte kartki otrzymali Anthony Gordon, Alexander Isak (obaj dwukrotnie) z Newcastle oraz Tomáš Souček z West Ham. Czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry obejrzał Gordon z Newcastle.

Następne mecze zapowiadają się równie interesująco dla obu drużyn. Newcastle zmierzy się kolejno z Everton, Fulham i Tottenham, natomiast West Ham spotka się z Tottenhamem, Wolves oraz Bayerem Leverkusen. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie rywalizacja w Premier League.