West Ham - Burnley, wynik meczu 2-2

Wczorajszy mecz pomiędzy West Ham a Burnley w ramach 28. kolejki Premier League na London Stadium zakończył się remisem 2-2. Pomimo prowadzenia 0-2 przez Burnley na przerwę, West Ham zdołał odrobić straty i wywalczyć cenny punkt. Spotkanie, które odbyło się 10 marca o godzinie 14:00 czasu lokalnego, dostarczyło kibicom emocji do samego końca.

Relacja z meczu: West Ham - Burnley 2-2

Dziś na London Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami West Ham United a Burnley. Spotkanie to było częścią 28. kolejki Premier League, a na boisku pełnił funkcję sędziego głównego Darren Anglia. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn niezwykle głośno dopingowali swoich ulubieńców, tworząc fantastyczną kulę zorganizowanego hałasu.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny konsekwentnie dążyły do strzelenia bramki otwarcia. W 11. minucie to jednak goście z Burnley wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu D. Fofany. West Ham próbował odpowiedzieć, ale tuż przed przerwą to ponownie drużyna z Burnley zdobyła bramkę, tym razem na listę strzelców wpisał się K. Mavropanos, ustalając wynik na korzyść gości 0-2 na przerwę.

Po wznowieniu gry po przerwie, West Ham ruszył do ataku z nowym impetem. Już w 46. minucie Lucas Paquetá skutecznie zmniejszył prowadzenie rywali strzelając pierwszego gola dla gospodarzy. West Ham kontynuował nacisk, starając się odrobić straty, ale Burnley nie zamierzało łatwo oddać prowadzenia.

Mecz nabrał niesamowitego tempa w końcówce, a emocje sięgały zenitu. W doliczonym czasie gry, dokładnie w 90. minucie, D. Ings stał się bohaterem West Ham, strzelając gola na wagę remisu 2-2, rozpływając marzenia gości o zwycięstwie.

Obie drużyny otrzymały kilka żółtych kartek, co świadczyło o zażartej walce na boisku. Tomáš Souček i Lucas Paquetá z West Ham oraz piłkarze Burnley: Lorenz Assignon, Hannes Delcroix, Sander Berge i Maxime Estève zostali ukarani przez sędziego. Czerwone kartki nie padły ani po jednej stronie, co nie zmienia faktu, że emocje sięgały zenitu podczas tego starcia.

Po zakończonym meczu, zarówno drużyna West Ham, jak i Burnley zaczęły koncentrować się na kolejnych wyzwaniach. Gospodarze zmierzą się z SC Freiburg, Aston Villa i Newcastle, natomiast dla gości z Burnley przyszłe starcia to spotkania z Brentford, Chelsea i Wolves.