Spotkanie Fulham vs West Ham dnia 2023-12-10 14:00 na obiekcie Craven Cottage: wynik 5-0

W dniu 10 grudnia 2023 roku na stadionie Craven Cottage odbył się mecz pomiędzy drużynami Fulham i West Ham. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fulham 5-0, a już na przerwę gospodarze prowadzili 3-0. Mecz był częścią 16. kolejki Premier League.

Mecz Fulham – West Ham: Wysoka porażka gospodarzy

Dzisiejszy mecz pomiędzy Fulham a West Ham na stadionie Craven Cottage przyniósł wiele emocji i niespodzianek. Gospodarze przegrali zdecydowanie 5-0, a wynik do przerwy wynosił 3-0. Mecz odbył się w ramach 16. kolejki Premier League o godzinie 14:00.

Relacja z meczu

Na początku meczu obie drużyny prezentowały ofensywną grę, ale to Fulham szybko objęło prowadzenie. Raul Jiménez strzelił pierwszego gola dla gospodarzy w 22. minucie, wykorzystując genialną asystę João Palhinhy, co podniosło atmosferę na stadionie.

Kilka minut po pierwszym trafieniu, Willian zwiększył prowadzenie Fulham, zdobywając bramkę w 31. minucie po asyście A. Iwobi. West Ham próbowało odpowiedzieć, lecz defensywa gospodarzy była bardzo solidna, a bramkarz świetnie radził sobie z trudnymi strzałami.

Przed przerwą, T. Adarabioyo podwyższył wynik na 3-0, zdobywając bramkę po asyście Andreas Pereiry w 40. minucie. Fulham imponowało skutecznością i pewnością w grze, co sprawiło, że kibice byli podekscytowani przed drugą połową.

Po przerwie West Ham próbowało zmienić bieg wydarzeń, jednak to Fulham nadal kontrolowało przebieg gry. Harry Wilson zdobył czwartego gola dla gospodarzy w 60. minucie po znakomitej akcji T. Cairneya, co przypieczętowało wynik meczu na 4-0.

Na kilka minut przed końcem meczu, Carlos Vinícius ustalił wynik na 5-0, dzięki dośrodkowaniu Harry'ego Wilsona. West Ham nie miał już sił na odwrócenie losów meczu, a Fulham cieszyło się z zasłużonej wygranej, a kibice wręcz oszaleli z radości.

Warto również odnotować, że zarówno gospodarze, jak i goście zanotowali żółte kartki. João Palhinha i Fodé Ballo-Touré z Fulham oraz Aaron Cresswell z West Ham zostali ukarani przez sędziego. Czerwone kartki nie były jednak wymagane w tym meczu.

Na zakończenie, należy podkreślić, że Fulham zaprezentowało się z bardzo dobrej strony, co daje im pewność i nadzieję na kolejne zwycięstwa w najbliższych meczach. Z kolei West Ham będzie musiał popracować nad formą, gdyż tak wysoka porażka z pewnością nie pozostawiła kibiców w dobrych nastrojach. Mecz na Craven Cottage z pewnością zapadnie w pamięć fanom obu drużyn na długo.

Źródło: Sportowe Nowości Online