Manchester United vs West Ham, wynik meczu 3-0

W dniu 4 lutego 2024 roku na stadionie Old Trafford odbył się mecz pomiędzy drużynami Manchester United i West Ham. Manchester United zdominował spotkanie, pokonując rywali 3-0, utrzymując prowadzenie 1-0 na przerwę. Mecz ten odbył się w ramach 23. kolejki Premier League.

Manchester United - West Ham 3-0: Dominacja Gospodarzy na Old Trafford

Old Trafford był świadkiem zaciętego starcia w ramach 23. kolejki Premier League, w którym Manchester United podejmował ekipę West Ham. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepszą drużyną, pokonując swoich rywali 3-0. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00, a na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę wsparcia dla swojego zespołu. Sędzią głównym tego starcia był Andy Madley z Anglii.

Pierwsza bramka padła w 23. minucie, kiedy R. Højlund z Manchesteru United otworzył wynik spotkania, wykorzystując podanie od Casemiro. Po pierwszej połowie Gospodarze prowadzili 1-0, ale to dopiero preludium do dominacji, jaką zaprezentowali w dalszej części meczu.

W 49. minucie A. Garnacho podwyższył prowadzenie Manchesteru United na 2-0, wykorzystując świetne podanie od Bruno Fernandes. West Ham starał się odrobić straty, jednak solidna gra defensywy Gospodarzy uniemożliwiała im zdobycie bramki kontaktowej.

W końcowej fazie meczu, dokładnie w 84. minucie, ponownie A. Garnacho wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 3-0 po asyście S. McTominaya. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Manchesteru United, który dominował przez większość spotkania.

Warto zauważyć, że Tomáš Souček z West Ham otrzymał żółtą kartkę w 37. minucie. Żadna z drużyn nie zanotowała czerwonej kartki. Po tym zwycięstwie Manchester United może z optymizmem patrzeć na kolejne spotkania ligowe, w których zmierzy się kolejno z Aston Villą, Luton oraz Fulham. Z kolei West Ham czekają starcia z Arsenalem, Nottingham Forest oraz Brentford.